NOVINKY

 

19.11.2019  S jedenáctým kolem se uzavřela první třetina soutěže a tabulky by nyní měly pravdivě zobrazovat, jak si jednotlivé týmy stojí. Bohužel s výjimkou první ligy, kde v tom odložené zápasy Dubiňáků dělají trochu zmatek, ale to nic nemění na pořadí v čele. Co se jednotlivců týče, největší výsledková bomba vybuchla hned v neděli - hodně dlouho (pokud vůbec někdy) nepamatujeme bitvu s konečným výsledkem 248 : 246. Lepším byl Jan Pospíšil (Minimax), který si zaslouženě ukořistil nához kola, poraženým tentokrát Petr Žváček (Bastardi), který si upevnil vedení v soutěži Bowrák i v průměrných výkonech. Přehodit 200 bodů se podařilo celkově dvanáctkrát, takže po dvou podprůměrných týdnech konečně zlepšení :-)
Zatímco ve druhé i třetí lize vedou týmy s nejvyšším průměrným výkonem, v té první se této statistice zatím úspěšně brání A Team a je stále na čele, následován Hadicemi a Bastardy, Žraloci už jsou na bramborách. O prvním místu ve druhé lize netřeba mluvit, to se ještě dlouho měnit nebude. Druzí Burlaci mají mírný náskok, zato o třetí místo je boj hlavně mezi Rafany, MP Bowling a RVHP.
Třetí liga je nejvyrovnanější, první a poslední tým dělí 40 bodů. Jasno zdaleka není ani na čele, ani na spodních příčkách tabulky, rozestupy jsou minimální. Nicméně zatím je vepředu pořadí Beee Team, Baráčníci a Zdepepe.

14.11.2019  Desáté kolo bylo co do výsledků jednotlivců zatím asi nejkritičtější, ze dvou dosažených dvoustovek je lepší ta od Jiřího Brabce (Tučňáci) - 210 bodů. Dubiňáci opět neodehráli svůj zápas a i díky tomu jsou na posledním místě tabulky.
Na čele první ligy vše při starém, jen A Team trochu navýšil svůj náskok, Žraloci po prohře s Tučňáky už mají v zádech další pronásledovatele. A to je čeká ještě pauza v příštím kole, které by mělo celkově srovnat počet odehraných utkání a tím i narovnat tabulky.
Nejen podle průměrných výkonů jsou favority druhé ligy No Stress a Burlaci, také obsazují první dvě příčky. O třetí pozici by mohl MP Bowling lehce přijít příští týden, kdy bodovat nebude, Rafani mají minimální ztrátu.
Hodně těsná je situace na čele třetí ligy - Baráčníci, Zdepepe i Beee Team využili pauzy Fanda Teamu a posunuli se před něj, první čtyři týmy jsou ale v rozmezí pouhých pěti bodů. K nim se ještě desetibodovým vítězstvím pokusily přiblížit Morisovy ženy.

5.11.2019    Po týdnu již zde máme výsledky dalšího, tentokrát devátého kola. Ani tentokrát se nepovedlo odehrát kompletně, jeden zápas první ligy byl odložen.
Protože Žraloci zaváhali v souboji s Minimaxem, posunul se opět do čela A Team, který si přesvědčivě poradil s Lachtany. I na třetím místě je změna, v přímém souboji s Hadicemi si jej vybojovali Bastardi. Napínavá situace je i na spodku tabulky první ligy, tři týmy jsou naskládány v rozmezí jediného bodu.
No Stress dále navyšuje svůj náskok na čele druhé ligy, tentokrát jim k tomu posloužili Kozlíci. Snaží se i Rafani, deset bodů jim stačilo k posunu na druhé místo. Třetí místo drží MP Bowling, ovšem dvě utkání k dobru čtvrtých Burlaků dávají tušit brzkou změnu (tedy pokud jejich výkon v posledním kole budeme brát jako výjimku).
Těžký direkt v podobě výsledku 0:12 utržil lídr třetí ligy Fanda Team v zápase s Jokery. Postavení v tabulce si přesto zatím udržel, ovšem stále má zápas navíc oproti většině ostatních týmů. Baráčníci si to v přímém souboji o druhé místo rozdali se Zdepepe a deset bodů jim stačilo k tomu aby se (o skóre) v tabulce prohodili.
Jednotlivcům se výsledkově tolik nedařilo, dlouho nepamatuji, že by bylo stejně výkonů nad 200 bodů jako těch pod 100. Výkon kola zatím vyhlašovat nebudu, jednak nás čeká jedna dohrávka, druhak se nerad vytahuji :-)

31.10.2019  Z osmého kola se nepovedlo v termínu odehrát jedno utkání, ale alespoň proběhla dohrávka z kola šestého. V té se výjimečně dařilo Martinu Dostálovi, který dvěma výkony přes 220 bodů rázně poskočil na čelo tabulky průměrů a uzmul pro sebe i nejlepší výkon kola. V aktuálním kole je zatím nejlepší Jiří Dvořák (Žraloci) s 218 body.
A Team se po chvilce na výsluní střetl s třetími Hadicemi a poprvé letos narazil - to ho stálo i vedení v první lize. Tam se posunuli opět Žraloci, které ovšem ještě čeká pauza. I Bastardi a Era brali po deseti bodech, takže první půlka tabulky první ligy vypadá přibližně stejně.
Ve druhé lize se do popředí derou Burlaci - jinak tým se suverénně nejlepším průměrem. Ne že by už ohrožovali postavení No Stress v čele, ale po dohrávce jejich odloženého utkání s RVHP se mohou dost přiblížit. Třetí místo v tabulce patří MP Bowlingu jen díky většímu počtu odehraných zápasů, jinak by na bronzové příčce seděli Rafani, kteří je také v přímém souboji nyní porazili.
V čele třetí ligy se drží Fanda Team, ovšem je možné, že po tom, co si odbudou pauzu, je přeskočí v tabulce druhé Zdepepe. O třetí místo se aktuálně perou Baráčníci, Beee Team, Milbar a Maruška, dělí je pouhé dva body. Šmoulíci stále čekají na první týmové vítězství a začínají mít na konci tabulky bodový odstup.

22.10.2019  Z dosažených výkonů sedmého kola nejvíce vyčnívá utkání Bastardi - Era, které se postaralo o plnou polovinu všech dosažených dvoustovek kola. Z tohoto zápasu také vzešel nejlepší výkon - 226 bodů Petra Žváčka (Bastardi). Ten se tak zároveň dostal na špičku bodovací soutěže Bowrák.
Do čela první ligy se probojoval A Team, těsně následovaný Žraloky. S odstupem za nimi jsou Hadice a Bastardi, další týmy už mají větší ztrátu.
No Stress dál potvrzují formu, poradili si i s Mimoni a jejich náskok už je dvacetibodový. V popředí vyrovnaného středu tabulky jsou MP Bowling a RVHP, mírně zaostávají Panteři
Tabulka třetí ligy je dost natěsnaná, Fanda Team v čele má sice náskok, ale i zápas navíc oproti svým nejbližším konkurentům. Týmy z čela shodně vyhrály, propadl se jen Milbar.
Upozornění: již nyní je možno domlouvat a odehrát zápasy kvalifikace poháru!

15.10.2019  Už při prvním nahlédnutí do výsledků šestého kola je patrné, že tentokrát se výsledkově tolik nedařilo (a to všeobecně). Pouze dva týmy překonaly sedmisetbodovou hranici, z jednotlivců se podařilo jen pětkrát přehodit dvoustovku. Nejlepší výkon kola tentokrát vzešel ze třetí ligy, zasloužil se o něj Mirek Hamrník (Baráčníci) s 224 body.
V první lize nejsou na čele převratné změny, za dvojici Žraloci - A Team se na třetí místo dostaly Hadice. Pomyslné stupně vítězů zůstaly naprosto stejné ve druhé lize, No Stress si i po pauze udržel pohodlný náskok. Ve třetí lize se pořadí trochu promíchalo, pauzírující Maruška spadla z prvního až na páté místo, do vedení se dostal Fanda Team, následovaný Milbarem a Baráčníky. Vítězství slavili oba nováčci v soutěži, Dříteč a Iderval.

10.10.2019  V menu je nyní aktivní odkaz na informace o Poháru starosty - nebo možno nahlédnout i zde.

8.10.2019    Páté kolo se podařilo odehrát kompletně, včetně poslední zbývající dohrávky. Zase je tak trochu jasněji o ambicích jednotlivých týmů.
V první lize jsou ve vedení Žraloci, ale nejspíš jen díky zápasu navíc, dotírají na ně totiž prvoligoví nováčci z A Teamu. Třetí jsou Bastardi, kteří deklasovali Bumerang nejlepším týmovým výsledkem dosavadní sezóny - 830 bodů. Zajímavostí je, že pět týmů, které si již odbyly pauzu, nalezneme v tabulce do sedmého místa.
Druhá liga má stále jasné vládce. No Stress by si mohl dát i dvě pauzy za sebou a přesto by nejspíš udržel vedení. Poměrně se daří i RVHP, kteří jsou nyní druzí s utkáním k dobru, třetí místo drží Mývalové. Ztráta Panterů na konci tabulky už je trochu znatelná.
I ve třetí lize se nám na čele míchají týmy s různým počtem odehraných zápasů. Ve vedení je Maruška jen těsně před Baráčníky, Fanda Team a Milbar mají shodně čtyřbodovou ztrátu. Po první výhře v soutěži se Dříteč posunula na předposlední místo před Šmoulíky.
Výkonem kola je 226 bodů Petra Žváčka (Bastardi).

2.10.2019    Celkem desetkrát se hráči ve čtvrtém kole dostali přes 200 bodů, přesto o nejlepším výkonu se rozhodlo už na začátku září při předehrávce zápasu Dubiňáci - Žraloci. Žralok Jiří Korel tehdy dosáhl 233 bodů a o tomto víkendu již nebyl překonán.
Žraloci se také drží na čele první ligy, těsně za nimi Era a Lachtani. Vzhledem k systému soutěže s "pauzírujícími" týmy asi budu muset uvádět i pořadí týmů, kterým chybí jeden zápas - v tom případě by totiž na tom byl nejlépe nováček A Team, následovaný Hadicemi a Bastardy.
Ve druhé lize je situace trochu odlišná - No Stress se zatím s nikým nemaže a má na čele náskok, který mu bude stačit i při srovnání počtu zápasů. Daří se také RVHP, ti se i přes pauzu drží na druhém místě. Dál v tabulce jsou už odstupy malé, možná s malou výjimkou Panterů, kterým začátek sezóny úplně nevyšel.
Velmi vyrovnaná je třetí liga - tři týmy na čele mají shodně 30 bodů. I zde je ovšem třeba rozlišovat - Zdepepe na to potřebovalo 4 utkání, Milbar jen 3. Speciální případ je Maruška - tam si vybrali pauzu už teď, ačkoli nebyla plánovaná a zasloužili se o první kontumaci v ročníku. Na čtvrtém a pátém místě jsou Jokeři a Fanda Team, následují třízápasoví Beee Team a Morisovy ženy.

24.9.2019    Ve třetím kole se dosažené výsledky vrátily k "normálu", to znamená jen 7 dvoustovek. Nejlepším výkonem je tentokrát 233 bodů Šárky Morávkové (A Team).
První ligu vedou Žraloci, je to ovšem značně ovlivněno jejich předehrávkou. Ve druhé lize si zatím počíná suverénně No Stress, který už má osmibodový náskok. Napjatější je situace ve třetí lize, tam svorně 30 bodů dosáhli Milbar a Maruška.

23.9.2019    Zpráva od organizátora pohárové soutěže Petra Vávry:
Ahoj všem, tak se nám rozjela liga a s ní se blíží zahájení poháru. Tak jen zopakuji: každý, kdo zaplatil ligové startovné, je automaticky přihlášen do poháru. Kdo má v týmu více jak 2 hráče, tak je možné postavit nový tým. Tzn., jste li 3, tak ten třetí se domluví s někým dalším z jiného týmu nebo klidně i s někým cizím, a nahlásí si nový tým. Předpokládám, že je všem jasné, že se to týká pouze poháru. Týmy které mají 4 hráče se mohou rozdělit na tým A a B, ale před rozlosováním chci znát kdo, s kým a za koho. Během 4. a 5. ligového kola nahlaste prosím u rozhodčího, jak si to obsadíte, jestli dáte jen ten Váš tým, nebo se rozdělíte a jména kdo s kým. Losování proběhne 13.10. ve 20 hod po ukončení ligy. Prvních 8 mužstev z loňské soutěže je nasazeno, ostatní budou vložení do kvalifikace dle počtu týmů. Nezapomeňte,že loňský vítěz bral 4 tisíce a druhý 2 tisíce. Tak se o to poperte a všem Ať to padá!

19.9.2019    Už ve druhém kole se roztrhl pytel s dobrými výsledky. Patnáct dosažených dvoustovek napříč všemi ligami nepamatujeme a aby byl nejlepší výkon kola 264 bodů, to také nebývá tak častý úkaz - tentokrát se o to zasloužil Jiří Brabec (Tučňáci).
Zatím asi nemá význam komentovat, které týmy se usadily na předních příčkách. Na to je odehráno málo kol a situaci zkreslují i "pauzírující" týmy. Snad jen ještě zmíním první týmovou osmistovku, o kterou se postarali Burlaci, t.č. ve druhé lize.

11.9.2019    Tak první kolo je úspěšně za námi a na světě je taky první várka výsledkových tabulek. Již tradičně se tabulky musely upravovat tak, aby odpovídaly aktuálnímu uspořádání, takže je možné, že někde objevíte chybičku. Prosím o shovívavost a budu rád za upozornění.
Ve výsledcích první ligy je na první pohled trochu zmatečno, které je ovšem způsobeno předehrávkou ze čtvrtého kola. Jinak už jen zmíním nához kola - tím je 214 bodů Michala Blažky (Lachtani).

20.8.2019    Na světě je rozpis zápasů pro prvních šest kol.

19.8.2019    Nový ročník ligy začíná 8.9.2019, rozpis zápasů se připravuje. Pokud ještě nějaký tým nemá zaplacené startovné, nechť tak neprodleně učiní.
Do kompletní soupisky nám chybí ještě jeden tým do třetí ligy, pokud byste věděli o nějakých zájemcích, kontaktujte prosím L. Šemberu.